D25P91C6GI00LF
Mfr.Part #
D25P91C6GI00LF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Current Rating (Amps) :
5A
Feature :
Board Lock, Grounding Indents
Flange Feature :
Mating Side, Female Screwlock (M3)
Tray
Pitch :
2.76mm
Mounting Type :
Through Hole
Factory Lead Time :
17 Weeks
Depth :
12.55mm
Contact Finish Thickness :
30.0μin 0.76μm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Length :
53.03mm
Voltage - Rated :
300V
Datasheets
D25P91C6GI00LF
Introducing D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions D25P91C6GI00LF from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~125°C, Mounting Type:Through Hole, Number of Terminations:25, D25P91C6GI00LF pinout, D25P91C6GI00LF datasheet PDF, D25P91C6GI00LF amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions D25P91C6GI00LF ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
D25P91C6GI00LF Overview
D25P91C6GI00LF Features
25 basic kinds of terminations
Delta D series
D25P91C6GI00LF Applications
There are a lot of Amphenol ICC (FCI)
D25P91C6GI00LF D-Sub Connectors applications.
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP