D25P82C4GV00LF
Mfr.Part #
D25P82C4GV00LF
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS R/A PRESS
Depth :
19.37mm
Max Operating Temperature :
125°C
Backset Spacing :
0.256 (6.50mm)
Length :
53.03mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Current Rating :
5A
Pitch :
2.76mm
Contact Plating :
Gold, Tin
Voltage - Rated :
300V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Contact Finish Thickness :
Flash
Factory Lead Time :
11 Weeks
Current Rating (Amps) :
5A
Datasheets
D25P82C4GV00LF
Introducing D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions D25P82C4GV00LF from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~125°C, Mounting Type:Board Edge, Through Hole, Right Angle, Number of Terminations:25, D25P82C4GV00LF pinout, D25P82C4GV00LF datasheet PDF, D25P82C4GV00LF amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions D25P82C4GV00LF ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
D25P82C4GV00LF Overview
D25P82C4GV00LF Features
25 basic kinds of terminations
Delta D series
D25P82C4GV00LF Applications
There are a lot of Amphenol ICC (FCI)
D25P82C4GV00LF D-Sub Connectors applications.
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • Refrigeration control
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP