D25P24B6RL22LF
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
D25P24B6RL22LF
Manufacturer
Amphenol Communications Solutions
Description
DSUB STR PIP 25 PIN
Manufacturer :
Product Category :
D-Sub Connector Assemblies
Radiation Hardening :
No
Number of Contacts :
25
Number of Terminations :
25
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Supply Voltage (AC) :
300V
Pitch :
2.76mm
Orientation :
Straight
Number of Ports :
1
Packaging :
Tape and Reel
Mount :
Through Hole
Number of Rows :
2
RoHS Status :
RoHS Compliant
Gender :
FEMALE
Length :
53.03mm
Termination :
Solder
Depth :
13.2mm
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Gold
Datasheets
D25P24B6RL22LF
Introducing D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions D25P24B6RL22LF from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Terminations:25, D25P24B6RL22LF pinout, D25P24B6RL22LF datasheet PDF, D25P24B6RL22LF amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions D25P24B6RL22LF ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Female Solder
D25P24B6RL22LF Overview
D25P24B6RL22LF Features
25 basic kinds of terminations
D25P24B6RL22LF Applications
There are a lot of Amphenol ICC (FCI)
D25P24B6RL22LF D-Sub Connectors applications.
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP