D25P24B4PV00LF
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
D25P24B4PV00LF
Manufacturer
Amphenol Communications Solutions
Description
DSUB STR STB 25 PIN
Manufacturer :
Product Category :
D-Sub Connector Assemblies
Length :
53.03mm
Orientation :
Straight
RoHS Status :
RoHS Compliant
Number of Ports :
1
Depth :
12.55mm
Max Supply Voltage (AC) :
300V
Contact Plating :
Gold
Max Operating Temperature :
125°C
Number of Terminations :
25
Termination :
Solder
Min Operating Temperature :
-55°C
Number of Rows :
2
Datasheets
D25P24B4PV00LF
Introducing D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions D25P24B4PV00LF from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Terminations:25, D25P24B4PV00LF pinout, D25P24B4PV00LF datasheet PDF, D25P24B4PV00LF amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions D25P24B4PV00LF ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Solder
D25P24B4PV00LF Overview
D25P24B4PV00LF Features
25 basic kinds of terminations
D25P24B4PV00LF Applications
There are a lot of Amphenol ICC (FCI)
D25P24B4PV00LF D-Sub Connectors applications.
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP