D25P24A6RX22LF
Mfr.Part #
D25P24A6RX22LF
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS VERT SLDR
Voltage - Rated :
300V
Current Rating (Amps) :
5A
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Supply Voltage (AC) :
300V
Depth :
13.2mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Gender :
FEMALE
Feature :
Board Guide, Grounding Indents, Pick and Place Cap
Length :
53.03mm
1 (Unlimited)
Published :
Factory Lead Time :
16 Weeks
Flange Feature :
Housing/Shell (4-40)
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
D25P24A6RX22LF
Introducing D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions D25P24A6RX22LF from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Terminations:25, Operating Temperature:-55°C~125°C, Mounting Type:Through Hole, D25P24A6RX22LF pinout, D25P24A6RX22LF datasheet PDF, D25P24A6RX22LF amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions D25P24A6RX22LF ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
D25P24A6RX22LF Overview
D25P24A6RX22LF Features
25 basic kinds of terminations
Delta D series
D25P24A6RX22LF Applications
There are a lot of Amphenol ICC (FCI)
D25P24A6RX22LF D-Sub Connectors applications.
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP