D25P24A4PA3FLF
Mfr.Part #
D25P24A4PA3FLF
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS VERT SLDR
Dielectric Material :
Thermoplastic
Feature :
Grounding Indents
Flange Feature :
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Current Rating (Amps) :
5A
Contact Material :
COPPER ALLOY
Contact Finish :
Gold
Number of Pins :
25
Voltage - Rated :
300V
Factory Lead Time :
11 Weeks
Datasheets
D25P24A4PA3FLF
Introducing D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions D25P24A4PA3FLF from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-55°C~125°C, Number of Pins:25, D25P24A4PA3FLF pinout, D25P24A4PA3FLF datasheet PDF, D25P24A4PA3FLF amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions D25P24A4PA3FLF ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
D25P24A4PA3FLF Overview
D25P24A4PA3FLF Features
Delta D series
D25P24A4PA3FLF Applications
There are a lot of Amphenol ICC (FCI)
D25P24A4PA3FLF D-Sub Connectors applications.
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • Refrigeration control
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP