D25P24A4GI00LF
Mfr.Part #
D25P24A4GI00LF
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS VERT SLDR
Delta D
Mount :
Through Hole
Feature :
Board Lock, Grounding Indents
Number of Positions :
25
Housing Material :
PBT
Mounting Type :
Through Hole
Voltage - Rated :
300V
Current Rating (Amps) :
5A
3 DB B
Min Operating Temperature :
-55°C
Contact Type :
Signal
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Material :
Phosphor Bronze
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Contact Plating :
Factory Lead Time :
17 Weeks
Flange Feature :
Mating Side, Female Screwlock (M3)
Dielectric Material :
Polybutylene Terephthalate (PBT)
Datasheets
D25P24A4GI00LF
Introducing D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions D25P24A4GI00LF from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-55°C~125°C, D25P24A4GI00LF pinout, D25P24A4GI00LF datasheet PDF, D25P24A4GI00LF amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions D25P24A4GI00LF ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
D25P24A4GI00LF Overview
D25P24A4GI00LF Features
Delta D series
D25P24A4GI00LF Applications
There are a lot of Amphenol ICC (FCI)
D25P24A4GI00LF D-Sub Connectors applications.
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP