D25P23A4GV00LF
Mfr.Part #
D25P23A4GV00LF
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS R/A SLDR
2
Gender :
Male
Orientation :
RIGHT ANGLE
Max Supply Voltage :
300V
Contact Plating :
Gold, Tin
RoHS Status :
RoHS Compliant
Published :
Voltage - Rated :
300V
Length :
53.03mm
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Type :
Signal
Housing Material :
Polyester
Pitch :
2.76mm
Number of Terminations :
D-Sub
Mount :
Through Hole
Backset Spacing :
0.409 (10.40mm)
Mounting Type :
Through Hole, Right Angle
Tray
Number of Ports :
1
Current Rating (Amps) :
5A
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Contact Material :
Brass
Factory Lead Time :
10 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Flange Feature :
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Current Rating :
5A
Depth :
20.55mm
Dielectric Material :
Polyester
Feature :
Board Lock, Grounding Indents, Mounting Brackets
Datasheets
D25P23A4GV00LF
Introducing D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions D25P23A4GV00LF from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Terminations:25, Mounting Type:Through Hole, Right Angle, Operating Temperature:-55°C~125°C, D25P23A4GV00LF pinout, D25P23A4GV00LF datasheet PDF, D25P23A4GV00LF amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions D25P23A4GV00LF ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
D25P23A4GV00LF Overview
D25P23A4GV00LF Features
25 basic kinds of terminations
Delta D series
D25P23A4GV00LF Applications
There are a lot of Amphenol ICC (FCI)
D25P23A4GV00LF D-Sub Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP