D25P13F6GL00LF
Mfr.Part #
D25P13F6GL00LF
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS R/A SLDR
Feature :
Board Lock, Grounding Indents, Mounting Brackets
Min Operating Temperature :
-55°C
Current Rating (Amps) :
5A
Published :
Max Supply Voltage :
300V
Gender :
Male
Voltage - Rated :
300V
Depth :
20.35mm
Max Operating Temperature :
125°C
Factory Lead Time :
10 Weeks
Contact Plating :
GXT, Gold, Tin
Termination :
Solder
Contact Finish :
Gold or Gold, GXT™
Flange Feature :
Housing/Shell (M3)
Packaging :
Tray
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
53.03mm
Housing Material :
Polyester
Dielectric Material :
Polyester
RoHS Status :
RoHS Compliant
Current Rating :
5A
Backset Spacing :
0.409 (10.40mm)
Shell Material, Finish :
Steel, Tin Plated
Through Hole
Pitch :
2.76mm
Datasheets
D25P13F6GL00LF
Introducing D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions D25P13F6GL00LF from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Terminations:25, Mounting Type:Through Hole, Right Angle, Operating Temperature:-55°C~125°C, D25P13F6GL00LF pinout, D25P13F6GL00LF datasheet PDF, D25P13F6GL00LF amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions D25P13F6GL00LF ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
D25P13F6GL00LF Overview
D25P13F6GL00LF Features
25 basic kinds of terminations
Delta D series
D25P13F6GL00LF Applications
There are a lot of Amphenol ICC (FCI)
D25P13F6GL00LF D-Sub Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP