D25P13B4GV00LF
Mfr.Part #
D25P13B4GV00LF
Description
DSUB R/A STB 25P PIN LF
D-Sub Connector Assemblies
Number of Contacts :
RoHS Compliant
Radiation Hardening :
No
Length :
53.03mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
10 Weeks
Housing Material :
Thermoplastic
Max Operating Temperature :
125°C
Gender :
Male
Contact Plating :
Gold
Depth :
20.75mm
Pitch :
2.76mm
Termination :
Solder
1
Max Supply Voltage :
300V
Datasheets
D25P13B4GV00LF
Introducing D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions D25P13B4GV00LF from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Terminations:25, D25P13B4GV00LF pinout, D25P13B4GV00LF datasheet PDF, D25P13B4GV00LF amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions D25P13B4GV00LF ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Male Solder Brass
D25P13B4GV00LF Overview
D25P13B4GV00LF Features
25 basic kinds of terminations
D25P13B4GV00LF Applications
There are a lot of Amphenol ICC (FCI)
D25P13B4GV00LF D-Sub Connectors applications.
  • Medical technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP