CFR50SJT-52-910K
Mfr.Part #
CFR50SJT-52-910K
Description
RES 910K OHM 5% 1/2W AXIAL
Working Voltage :
300V
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
0/ -700ppm/°C
Resistance :
910kOhm
Lead Diameter :
0.55 mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Datasheets
CFR50SJT-52-910K
YAGEO CFR50SJT-52-910K
FIXED RESISTOR, 910kOhm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,