CFR50J120KJIT
Mfr.Part #
CFR50J120KJIT
Description
RES 120K OHM 5% 1/2W AXIAL
CFR50, Neohm
Mount :
Axial, Through Hole
Package / Case :
Axial
Max Power Dissipation :
500mW
Voltage - Rated :
350V
Max Operating Temperature :
155°C
2
Published :
Temperature Coefficient :
0/ -700ppm/°C
Power Rating :
500mW
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
120kOhms
Length :
8.9916mm
Diameter :
3mm
1
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
ELV :
Compliant
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
16 Weeks
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.118Diax0.354L 3.00mmx9.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Datasheets
CFR50J120KJIT
Axial, Through Hole 120kOhms, 0.5W 1/2W, Carbon Film,