CFR50SJT-52-4K3
Mfr.Part #
CFR50SJT-52-4K3
Description
RES 4.3K OHM 5% 1/2W AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
4.3kOhm
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
16 Weeks
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Lead Diameter :
0.55 mm
Working Voltage :
300V
Datasheets
CFR50SJT-52-4K3
YAGEO CFR50SJT-52-4K3
FIXED RESISTOR, 4.3kOhm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,