CFR50J220K
Mfr.Part #
CFR50J220K
Description
RES 220K OHM 5% 1/2W AXIAL
Through Hole Resistors
Voltage - Rated DC :
350V
Diameter :
3mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Voltage - Rated :
350V
Tolerance :
±5%
Published :
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Number of Terminations :
2
Max Power Dissipation :
500mW
JESD-609 Code :
e3
Radiation Hardening :
Factory Lead Time :
16 Weeks
Military Standard :
Not
Axial
Number of Resistors :
1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
ELV :
Compliant
REACH SVHC :
No SVHC
Resistance :
220kOhm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.118Diax0.354L 3.00mmx9.00mm
Mount :
Axial, Through Hole
RoHS Status :
RoHS Compliant
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
0/ -700ppm/°C
Datasheets
CFR50J220K
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 220kOhm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,