WSC0002100R0FEA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WSC0002100R0FEA
Manufacturer
Vishay / Dale
Description
RES 100 OHM 1% 2W 4527
Stock
29
In Stock :
29
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Max Operating Temperature :
275°C
Length :
11.56mm
Package / Case :
4527
RoHS Status :
RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-65°C
Resistance :
100Ohm
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
1%
Military Standard :
Not
Lead Free :
Lead Free
Power Rating :
2W
Number of Pins :
2
Depth :
6.98mm
Composition :
Wirewound
Temperature Coefficient :
20 ppm/°C
Contact Plating :
Tin
Datasheets
WSC0002100R0FEA
Vishay / Dale WSC0002100R0FEA
Wirewound, 100Ohm, 1%,