WSC0002R1000FEB
Mfr.Part #
WSC0002R1000FEB
Description
RES 100M OHM 1% 2W 4527
Tolerance :
1%
Number of Pins :
Length :
11.5mm
Width :
7mm
Composition :
Wirewound
Height :
2.54mm
Depth :
6.98mm
Military Standard :
Not
Max Operating Temperature :
275°C
Contact Plating :
Tin
Radiation Hardening :
No
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
2W
Min Operating Temperature :
-65°C
Resistance :
100MOhm
Temperature Coefficient :
90 ppm/°C
Weight :
510.291416μg
Datasheets
WSC0002R1000FEB
Vishay / Dale WSC0002R1000FEB
Wirewound, 100mOhm, 1%,