TVX1V152MCD
Mfr.Part #
TVX1V152MCD
Description
CAP ALUM 1500UF 20% 35V AXIAL
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Capacitance :
1500μF
Length :
31.5mm
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated DC :
35V
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Dissipation Factor :
0.12 %
Packaging :
Bulk
Datasheets
TVX1V152MCD
TVX 1500μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole -40°C~85°C Axial, Can