TVX1A153MDD
Mfr.Part #
TVX1A153MDD
Description
CAP ALUM 15000UF 20% 10V AXIAL
Capacitance :
15000µF
Length :
40mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Axial, Can
Voltage - Rated :
10V
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Tolerance :
±20%
Datasheets
TVX1A153MDD
TVX 15000μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole -40°C~85°C Axial, Can