TVX1V103MDD
Mfr.Part #
TVX1V103MDD
Description
CAP ALUM 10000UF 20% 35V AXIAL
Dissipation Factor :
0.12 %
Capacitance :
10000µF
Voltage - Rated DC :
35V
Packaging :
Bulk
2000 hours
Max Operating Temperature :
85°C
Axial, Can
Min Operating Temperature :
-40°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
35V
Factory Lead Time :
19 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Tolerance :
±20%
Lead/Base Style :
Straight
Series :
TVX
Length :
50mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Datasheets
TVX1V103MDD
Nichicon TVX1V103MDD
TVX 10000μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole -40°C~85°C Axial, Can