TVX1J332MDD
Mfr.Part #
TVX1J332MDD
Description
CAP ALUM 3300UF 20% 63V AXIAL
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated DC :
63V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
GENERAL PURPOSE
Length :
52mm
Capacitance :
3300µF
Dissipation Factor :
0.08 %
Datasheets
TVX1J332MDD
Nichicon TVX1J332MDD
TVX 3300μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole -40°C~85°C Axial, Can