TVX1H682MDD
Mfr.Part #
TVX1H682MDD
Description
CAP ALUM 6800UF 20% 50V AXIAL
Axial
Length :
61mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Leakage Current :
4μA
Voltage - Rated DC :
50V
Capacitance :
6800µF
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Tolerance :
±20%
Dissipation Factor :
0.1 %
Datasheets
TVX1H682MDD
Nichicon TVX1H682MDD
TVX 6800μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole -40°C~85°C Axial, Can