TVX1E220MAD
Mfr.Part #
TVX1E220MAD
Description
CAP ALUM 22UF 20% 25V AXIAL
Dissipation Factor :
0.14 %
Voltage - Rated DC :
25V
4μA
Lead Free :
Lead Free
Length :
12mm
2000 hours
Number of Pins :
Capacitance :
22µF
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
19 Weeks
REACH SVHC :
No SVHC
Datasheets
TVX1E220MAD
Nichicon TVX1E220MAD
TVX 22μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole -40°C~85°C Axial, Can