TVX1E153MDD
Mfr.Part #
TVX1E153MDD
Description
CAP ALUM 15000UF 20% 25V AXIAL
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
15000µF
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Datasheets
TVX1E153MDD
TVX 15000μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole -40°C~85°C Axial, Can