TVX1A330MAD
Mfr.Part #
TVX1A330MAD
Description
CAP ALUM 33UF 20% 10V AXIAL
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Bulk
Length :
12mm
Termination :
Axial
Dissipation Factor :
0.2 %
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Tolerance :
±20%
Dielectric Material :
Aluminium
Capacitance :
33μF
Factory Lead Time :
19 Weeks
Voltage - Rated DC :
10V
Leakage Current :
4μA
Datasheets
TVX1A330MAD
Nichicon TVX1A330MAD
TVX 33μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole -40°C~85°C Axial, Can