PU5931JKM130R001L
Mfr.Part #
PU5931JKM130R001L
Description
RES 0.001 OHM 5% 5W 5931
Stock
748
In Stock :
748
Size / Dimension :
0.591Lx0.305W 15.00mmx7.75mm
Number of Terminations :
2
Height Seated (Max) :
0.042 1.06mm
Factory Lead Time :
24 Weeks
Power (Watts) :
5W
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Resistance :
1MOhm
Tolerance :
±5%
Published :
2017
Datasheets
PU5931JKM130R001L
YAGEO PU5931JKM130R001L
PU Series, Metal Element, 1mOhm, 5W, ±5%, -65°C~170°C