PU5931FKMP70R001L
Mfr.Part #
PU5931FKMP70R001L
Description
RES 0.001 OHM 1% 7W 5931
Stock
280
In Stock :
280
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Published :
2017
PU
Pbfree Code :
yes
Max Power Dissipation :
7W
Resistance :
1MOhm
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.591Lx0.305W 15.00mmx7.75mm
Height :
457.2μm
Datasheets
PU5931FKMP70R001L
YAGEO PU5931FKMP70R001L
PU Series, Metal Element, 1mOhm, ±1%, -65°C~170°C