PU5931FKMT50R001L
Mfr.Part #
PU5931FKMT50R001L
Description
RES 0.001 OHM 1% 5W 5931
Chip Resistor - Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Resistance :
1MOhm
Published :
Max Power Dissipation :
5W
Size / Dimension :
0.591Lx0.305W 15.00mmx7.75mm
Tolerance :
±1%
PU
Height :
457.2μm
Datasheets
PU5931FKMT50R001L
YAGEO PU5931FKMT50R001L
PU Series, Metal Element, 1mOhm, ±1%, -65°C~275°C