PU5931FKM130R004L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PU5931FKM130R004L
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
RES 0.004 OHM 1% 5W 5931
Stock
4
In Stock :
4
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Package / Case :
Nonstandard
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
PU
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
4mOhm
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Factory Lead Time :
24 Weeks
Feature :
Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
Published :
2017
Composition :
Metal Element
Max Power Dissipation :
5W
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.591Lx0.305W 15.00mmx7.75mm
Height :
381μm
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Datasheets
PU5931FKM130R004L
YAGEO PU5931FKM130R004L
PU Series, Metal Element, 4mOhm, ±1%, -65°C~170°C