MSRTA30080A
Mfr.Part #
MSRTA30080A
Description
DIODE MODULE 800V 300A 3TOWER
Speed :
Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr :
25μA @ 200V
Operating Temperature - Junction :
-55°C~150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
800V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.2V @ 300A
Factory Lead Time :
10 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Average Rectified (Io) :
300A DC
Published :
Datasheets
MSRTA30080A
GeneSiC Semiconductor MSRTA30080A
Standard Rectifier Diode 1 Pair Series Connection Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) -55°C~150°C Three Tower Chassis Mount
MSRTA30080(A) Overview
MSRTA30080(A) Features
MSRTA30080(A) Applications
There are a lot of GeneSiC Semiconductor
MSRTA30080(A) applications of rectifier diode array.
Manufacturer related products
    BRIDGE RECT 1PHASE 600V 8A KBU
    BRIDGE RECT 1P 1KV 25A GBPC-W
    BRIDGE RECT 1P 1KV 35A GBPC-W
    BRIDGE RECT 1PHASE 200V 8A GBU
    BRIDGE RECT 1PHASE 600V 8A GBU
Catalog related products
  • Nexperia
    DIODE ARRAY GP 100V 215MA SOT23
  • Nexperia
  • Diodes Incorporated
    DIODE ARRAY GP 75V 300MA SOT23-3
    DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V SOT23
    DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V SOT23