MSRTA20080AD
Mfr.Part #
MSRTA20080AD
Description
DIODE GEN PURP 800V 200A 3 TOWER
Factory Lead Time :
6 Weeks
Mount :
Chassis Mount
Operating Temperature - Junction :
-55°C~150°C
Speed :
Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Average Rectified Current :
200A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
10μA @ 800V
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
800V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.1V @ 200A
Max Reverse Voltage (DC) :
800V
Package / Case :
Three Tower
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 5 months ago)
Datasheets
MSRTA20080AD
GeneSiC Semiconductor MSRTA20080AD
Standard Rectifier Diode 1 Pair Series Connection Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) -55°C~150°C 200A 800V-DC Three Tower Chassis Mount
MSRTA20080(A)D Overview
MSRTA20080(A)D Features
MSRTA20080(A)D Applications
There are a lot of GeneSiC Semiconductor
MSRTA20080(A)D applications of rectifier diode array.
Manufacturer related products
    BRIDGE RECT 1PHASE 600V 8A KBU
    BRIDGE RECT 1P 1KV 25A GBPC-W
    BRIDGE RECT 1P 1KV 35A GBPC-W
    BRIDGE RECT 1PHASE 200V 8A GBU
    BRIDGE RECT 1PHASE 600V 8A GBU
Catalog related products
  • Nexperia
    DIODE ARRAY GP 100V 215MA SOT23
  • Nexperia
  • Diodes Incorporated
    DIODE ARRAY GP 75V 300MA SOT23-3
    DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V SOT23
    DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V SOT23