MCR006YZPF39R0
Mfr.Part #
MCR006YZPF39R0
Description
RES SMD 39 OHM 1% 1/20W 0201
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Power Rating :
50mW
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Resistance :
39Ohm
Voltage - Rated DC :
25V
Published :
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Max Power Dissipation :
50mW
Tolerance :
±1%
Series :
MCR
Feature :
Automotive AEC-Q200
Rated Power Dissipation (P) :
0.05W
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Additional Feature :
STANDARD: TS 16949
Datasheets
MCR006YZPF39R0
ROHM Semiconductor MCR006YZPF39R0
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, MCR Series, Thick Film, 39Ohm, 0.05W 1/20W, ±1%, -55°C~125°C