DEF1XLH330JJ3B
Mfr.Part #
DEF1XLH330JJ3B
Description
CAP CER 33PF 6.3KV SL RADIAL
Rated (DC) Voltage (URdc) :
6300V
Size / Dimension :
0.354Dia 9.00mm
Tolerance :
±5%
Lead Style :
Formed Leads
Width :
6mm
Height Seated (Max) :
0.512 13.00mm
Lead Pitch :
7.5mm
Lifecycle Status :
DISCONTINUED (Last Updated: 5 months ago)
Voltage - Rated DC :
6.3kV
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Capacitance :
33pF
Packaging :
Bulk
Multilayer :
No
Radial
Lead/Base Style :
Straight
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Length :
9mm
Datasheets
DEF1XLH330JJ3B
Murata Electronics DEF1XLH330JJ3B
DEF 33pF Ceramic Capacitor ±5% SL 0.354Dia 9.00mm -25°C~105°C 2 Terminations High Voltage Through Hole Radial, Disc
DEF1XLH330JJ3B Overview
This device's program size/dimension is 0.354Dia 9.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.A voltage of 6.3kV can be used for operation.In a capacitor, the lead pitch is just the distance (spacing) between adjacent threads.
DEF1XLH330JJ3B Features
a size/dimension of 0.354Dia 9.00mm
with SL being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 6.3kV