DEF1XLH220JA3B
Mfr.Part #
DEF1XLH220JA3B
Description
CAP CER 22PF 6.3KV SL RADIAL
Rated (DC) Voltage (URdc) :
6300V
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Size Code :
Capacitance :
22pF
RoHS Status :
RoHS Compliant
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Lead Style :
Straight
Voltage - Rated DC :
6.3kV
Tolerance :
±5%
Length :
7mm
Size / Dimension :
0.276Dia 7.00mm
HTS Code :
Lifecycle Status :
DISCONTINUED (Last Updated: 5 months ago)
Lead Pitch :
7.5mm
Height Seated (Max) :
0.433 11.00mm
Width :
6mm
Datasheets
DEF1XLH220JA3B
Murata Electronics DEF1XLH220JA3B
DEF 22pF Ceramic Capacitor ±5% SL 0.276Dia 7.00mm -25°C~105°C 2 Terminations High Voltage Through Hole Radial, Disc
DEF1XLH220JA3B Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.276Dia 7.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is SL.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 6.3kV.The lead pitch of a capacitor is simply the distance (spacing) between adjacent threads, and its pitch is 7.5mm.
DEF1XLH220JA3B Features
a size/dimension of 0.276Dia 7.00mm
with SL being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 6.3kV