DEF1XLH220JN3A
Mfr.Part #
DEF1XLH220JN3A
Description
CAP CER 22PF 6.3KV SL RADIAL
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Lifecycle Status :
DISCONTINUED (Last Updated: 5 months ago)
Height Seated (Max) :
0.433 11.00mm
Lead Style :
Formed Leads
Width :
6mm
Length :
7mm
Size / Dimension :
0.276Dia 7.00mm
Tolerance :
±5%
Lead/Base Style :
Formed Leads
Through Hole
Packing Method :
Ammo Pack
Voltage - Rated DC :
6.3kV
Capacitance :
22pF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
6300V
Packaging :
Tape and Box (TB)
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Lead Pitch :
7.5mm
Size Code :
Datasheets
DEF1XLH220JN3A
Murata Electronics DEF1XLH220JN3A
DEF 22pF Ceramic Capacitor ±5% SL 0.276Dia 7.00mm -25°C~105°C 2 Terminations High Voltage Through Hole Radial, Disc
DEF1XLH220JN3A Overview
Ceramic capacitor is 0.276Dia 7.00mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to SL.A voltage of 6.3kV is required to operate this capacitor.A capacitor's lead pitch is the distance between adjacent threads, and it is 7.5mm.
DEF1XLH220JN3A Features
a size/dimension of 0.276Dia 7.00mm
with SL being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 6.3kV