DEF1XLH180JA3B
Mfr.Part #
DEF1XLH180JA3B
Description
CAP CER 18PF 6.3KV SL RADIAL
Width :
6mm
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Lead Pitch :
7.5mm
Voltage - Rated DC :
6.3kV
Rated (DC) Voltage (URdc) :
6300V
Tolerance :
±5%
Length :
7mm
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Height Seated (Max) :
0.433 11.00mm
Size / Dimension :
0.276Dia 7.00mm
Capacitance :
18pF
Datasheets
DEF1XLH180JA3B
Murata Electronics DEF1XLH180JA3B
DEF 18pF Ceramic Capacitor ±5% SL 0.276Dia 7.00mm -25°C~105°C 2 Terminations High Voltage Through Hole Radial, Disc
DEF1XLH180JA3B Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.276Dia 7.00mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is SL.Ceramic capacitor runs on voltage of 6.3kV - Rated DC.An unbalanced capacitor has a pitch of 1 (the distance between adjacent threads).
DEF1XLH180JA3B Features
a size/dimension of 0.276Dia 7.00mm
with SL being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 6.3kV