DEF1XLH150JA3B
Mfr.Part #
DEF1XLH150JA3B
Description
CAP CER 15PF 6.3KV SL RADIAL
Capacitance :
15pF
Tolerance :
±5%
Lead Pitch :
7.5mm
Height Seated (Max) :
0.433 11.00mm
Voltage - Rated DC :
6.3kV
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Length :
7mm
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
6300V
Size / Dimension :
0.276Dia 7.00mm
Width :
6mm
Datasheets
DEF1XLH150JA3B
Murata Electronics DEF1XLH150JA3B
DEF 15pF Ceramic Capacitor ±5% SL 0.276Dia 7.00mm -25°C~105°C 2 Terminations High Voltage Through Hole Radial, Disc
DEF1XLH150JA3B Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.276Dia 7.00mm.This coefficient equals SL indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 6.3kV allows it to function.Ceramic capacitor is the distance between adjacent threads that determines the lead pCeramic capacitorch of a capacCeramic capacitoror.
DEF1XLH150JA3B Features
a size/dimension of 0.276Dia 7.00mm
with SL being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 6.3kV