DEF1XLH100JJ3B
Mfr.Part #
DEF1XLH100JJ3B
Description
CAP CER 10PF 6.3KV SL RADIAL
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Size / Dimension :
0.276Dia 7.00mm
Capacitance :
10pF
Width :
6mm
Tolerance :
±5%
Rated (DC) Voltage (URdc) :
6300V
Voltage - Rated DC :
6.3kV
1 (Unlimited)
Lead/Base Style :
Straight
Length :
7mm
Height Seated (Max) :
0.433 11.00mm
Lead Pitch :
7.5mm
Lead Style :
Formed Leads
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Datasheets
DEF1XLH100JJ3B
Murata Electronics DEF1XLH100JJ3B
DEF 10pF Ceramic Capacitor ±5% SL 0.276Dia 7.00mm -25°C~105°C 2 Terminations High Voltage Through Hole Radial, Disc
DEF1XLH100JJ3B Overview
A program's size/dimension is 0.276Dia 7.00mm for this device.Its coefficient is SL and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 6.3kV, it is capable of operating.Lead pitch of a capacitor is simply the distance (spacing) between adjacent threads, and its pitch is 7.5mm.
DEF1XLH100JJ3B Features
a size/dimension of 0.276Dia 7.00mm
with SL being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 6.3kV