DCMX902T450DG2B
Mfr.Part #
DCMX902T450DG2B
Description
CAP ALUM 9000UF 450V SCREW
Polar
Voltage - Rated :
450V
Tolerance :
-10% +50%
Height Seated (Max) :
8.687 220.65mm
Lead Spacing :
1.250 31.75mm
Capacitance :
9000μF
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Size / Dimension :
3.000Dia 76.20mm
Datasheets
DCMX902T450DG2B
DCMX 9000μF Capacitor -10% +50% Bulk Chassis Mount 3.000Dia 76.20mm -40°C~85°C Polar Radial, Can - Screw Terminals