DCMX294U025DC2B
Mfr.Part #
DCMX294U025DC2B
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP ALUM 290000UF 25V SCREW
Manufacturer :
Cornell Dubilier Electronics
Product Category :
Aluminum Electrolytic Capacitors
Packaging :
Bulk
Capacitance :
290mF
Mount :
Chassis Mount
RoHS Status :
RoHS Compliant
Package / Case :
Radial
Feature :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
25V
Datasheets
DCMX294U025DC2B
290mF Capacitor Bulk Radial