AQM250PS48-C2
Mfr.Part #
AQM250PS48-C2
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 250W
Stock
1
In Stock :
1
Product Category :
Weight :
Input Voltage :
85 VAC to 264 VAC
Standard Number :
Length :
173 mm
Operating Temperature :
0°C ~ 60°C
Input Connector :
IEC 320-C18
Plug Type :
IEC 60320 C18
Packaging :
Tray
Output Power :
250 W
Power (Watts) :
250 W
Voltage - Output :
48V
Brand :
Product Category :
Switching Power Supplies
Region :
Universal
Product Type :
Switching Power Supplies
Size / Dimension :
6.80" L x 2.64" W x 1.26" H (172.7mm x 67.1mm x 32.0mm)
Current - Output (Max) :
5.2A
+ 60 C
Subcategory :
AC-DC Power Supply
Height :
67 mm
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC
Series :
AQM250 (250W)
Cord Length :
47" (1.20m)
Width :
32 mm
Form :
Desktop (Class II)
Output Connector :
Rectangular, 6 Position