AQM250PS19
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AQM250PS19
Manufacturer
XP Power
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 251W
Stock
6
In Stock :
6
Manufacturer :
XP Power
Product Category :
Form :
Desktop (Class I)
Weight :
Features :
IP22
Minimum Operating Temperature :
0 C
Package :
Box
Polarization :
Number of Outputs :
1 Output
Series :
AQM250 (250W)
Applications :
Medical
Connector Type :
RECTANGULAR CONNECTOR
Maximum Operating Temperature :
+ 60 C
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Mounting Style :
Desktop
Product Status :
Active
Approval Agency :
CB, CE, CSA, TUV, UKCA, UL
Output Connector :
Rectangular, 6 Position
Output Power :
250 W
Width :
32 mm
Current - Output (Max) :
13.2A
Input Type :
Cord
Operating Temperature :
0°C ~ 60°C
Size / Dimension :
6.80" L x 2.64" W x 1.26" H (172.7mm x 67.1mm x 32.0mm)
Input Connector :
IEC 320-C14
Voltage - Output :
19V
Cord Length :
47" (1.20m)
Plug Type :
IEC 60320 C14
Length :
173 mm
Power (Watts) :
251 W
Height :
67 mm
No Load Power Consumption :
Region :
Universal
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC
Region Utilized :
International
Input Voltage :
85 VAC to 264 VAC