AQM200PS48-C2
Mfr.Part #
AQM200PS48-C2
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 202W
Stock
23
In Stock :
23
Width :
54.2 mm
Power (Watts) :
202 W
Standard Number :
Series :
AQM200 (200W)
DIN Connector
Input Connector :
IEC 320-C18
Input Voltage :
85 VAC to 264 VAC
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC
Height :
33 mm
Current - Output (Max) :
4.2A
Length :
166.5 mm
Cord Length :
47" (1.20m)
Output Power :
150 mW
Operating Temperature :
0°C ~ 60°C
Output Connector :
Power DIN, 4 Pin
Form :
Desktop (Class II)
Voltage - Output :
48V
Plug Type :
IEC 60320 C18
Size / Dimension :
6.56" L x 2.13" W x 1.30" H (166.6mm x 54.1mm x 33.0mm)