AQM250PS48
Mfr.Part #
AQM250PS48
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 250W
Stock
15
In Stock :
15
Level VI, CoC Tier 2
Minimum Operating Temperature :
0 C
Input Connector :
IEC 320-C14
Operating Temperature :
0°C ~ 60°C
Voltage - Output :
48V
Cord Length :
47" (1.20m)
Width :
32 mm
Size / Dimension :
6.80" L x 2.64" W x 1.26" H (172.7mm x 67.1mm x 32.0mm)
Output Power :
250 W
Input Voltage :
85 VAC to 264 VAC
Plug Type :
IEC 60320 C14
Output Connector :
Rectangular, 6 Position
Form :
Desktop (Class I)
Length :
173 mm
Current - Output (Max) :
5.2A
Weight :
Power (Watts) :
250 W
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC
Height :
67 mm
Series :
AQM250 (250W)