AQM200PS24
Mfr.Part #
AQM200PS24
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 199W
Stock
42
In Stock :
42
Height :
33 mm
Region Utilized :
International
Output Connector :
Power DIN, 4 Pin
Cord Length :
47" (1.20m)
Series :
AQM200 (200W)
Width :
54.2 mm
Voltage - Output :
24V
Output Power :
150 mW
Form :
Desktop (Class I)
Plug Type :
IEC 60320 C14
Level VI, CoC Tier 2
Subcategory :
AC-DC Power Supply
Standard Number :
Product Category :
Switching Power Supplies
Size / Dimension :
6.56" L x 2.13" W x 1.30" H (166.6mm x 54.1mm x 33.0mm)
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC
Current - Output (Max) :
8.3A
Features :
IP22
Product Type :
Switching Power Supplies
Operating Temperature :
0°C ~ 60°C
Power (Watts) :
199 W
Input Voltage :
85 VAC to 264 VAC
Brand :
Length :
166.5 mm