AQM200PS19
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AQM200PS19
Manufacturer
XP Power
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 201W
Stock
2
In Stock :
2
Manufacturer :
XP Power
Product Category :
Series :
AQM200 (200W)
Subcategory :
AC-DC Power Supply
Voltage - Output :
19V
Product Category :
Switching Power Supplies
Current - Output (Max) :
10.6A
Input Voltage :
85 VAC to 264 VAC
No Load Power Consumption :
Brand :
Approval Agency :
CB, CCC, CE, CSA, TUV, UKCA, UL
Maximum Operating Temperature :
+ 60 C
Width :
54.2 mm
Plug Type :
IEC 60320 C14
Package :
Box
Polarization :
Height :
33 mm
Product Status :
Active
Form :
Desktop (Class I)
Number of Outputs :
1 Output
Region Utilized :
International
Applications :
Medical
Weight :
Input Connector :
IEC 320-C14
Operating Temperature :
0°C ~ 60°C
Input Type :
Cord
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC
Packaging :
Tray
Output Connector :
Power DIN, 4 Pin
Region :
Universal
Power (Watts) :
201 W
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Cord Length :
47" (1.20m)
Mounting Style :
Desktop
Product Type :
Switching Power Supplies
Standard Number :
Connector Type :
DIN Connector
Size / Dimension :
6.56" L x 2.13" W x 1.30" H (166.6mm x 54.1mm x 33.0mm)
Features :
IP22
Length :
166.5 mm
Minimum Operating Temperature :
0 C
Output Power :
150 mW