AQM250PS19-C2
Mfr.Part #
AQM250PS19-C2
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 251W
Stock
8
In Stock :
8
Plug Type :
IEC 60320 C18
Voltage - Output :
19V
Width :
32 mm
Current - Output (Max) :
13.2A
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC
CB, CE, CSA, TUV, UKCA, UL
Subcategory :
AC-DC Power Supply
Length :
173 mm
Product Category :
Switching Power Supplies
Height :
67 mm
Size / Dimension :
6.80" L x 2.64" W x 1.26" H (172.7mm x 67.1mm x 32.0mm)
Standard Number :
Input Connector :
IEC 320-C18
Form :
Desktop (Class II)
Power (Watts) :
251 W
Product Type :
Switching Power Supplies
Cord Length :
47" (1.20m)
Series :
AQM250 (250W)
Input Voltage :
85 VAC to 264 VAC
Mounting Style :
Desktop
Packaging :
Tray
Output Power :
250 W
Operating Temperature :
0°C ~ 60°C
No Load Power Consumption :
Brand :
Output Connector :
Rectangular, 6 Position