AQM200PS24-C2
Mfr.Part #
AQM200PS24-C2
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 199W
Stock
15
In Stock :
15
Series :
AQM200 (200W)
Size / Dimension :
6.56" L x 2.13" W x 1.30" H (166.6mm x 54.1mm x 33.0mm)
Height :
33 mm
Cord Length :
47" (1.20m)
Output Connector :
Power DIN, 4 Pin
1 Output
Region Utilized :
International
Length :
166.5 mm
Width :
54.2 mm
Plug Type :
IEC 60320 C18
Input Connector :
IEC 320-C18
Input Voltage :
85 VAC to 264 VAC
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC
Operating Temperature :
0°C ~ 60°C
Power (Watts) :
199 W
Form :
Desktop (Class II)
Current - Output (Max) :
8.3A
Output Power :
150 mW
Voltage - Output :
24V