226TLS050M
Mfr.Part #
226TLS050M
Description
CAP ALUM 22UF 20% 50V AXIAL
Ripple Current @ Low Frequency :
95mA @ 120Hz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Leakage Current :
0.0022mA
Tan Delta :
0.1
ESR (Equivalent Series Resistance) :
7.536Ohm @ 120Hz
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.248Diax0.630L 6.30mmx16.00mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Ripple Current :
95mA
Voltage - Rated :
50V
Length :
16mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Diameter :
6.3mm
Capacitance :
22µF
Datasheets
226TLS050M
Cornell Dubilier Electronics 226TLS050M
TLS 22μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 95mA 0.248Diax0.630L 6.30mmx16.00mm -40°C~85°C Polar Axial, Can