226TLS035M
Mfr.Part #
226TLS035M
Description
CAP ALUM 22UF 20% 35V AXIAL
Diameter :
6.3mm
Capacitance :
22µF
Ripple Current @ Low Frequency :
80mA @ 120Hz
ESR (Equivalent Series Resistance) :
9.043Ohm @ 120Hz
Length :
13mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
35V
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Voltage - Rated :
35V
Leakage Current :
0.0015mA
Tan Delta :
0.12
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Ripple Current :
80mA
Size / Dimension :
0.248Diax0.512L 6.30mmx13.00mm
Tolerance :
±20%
Datasheets
226TLS035M
Cornell Dubilier Electronics 226TLS035M
TLS 22μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 80mA 0.248Diax0.512L 6.30mmx13.00mm -40°C~85°C Polar Axial, Can