12LRS682C
Mfr.Part #
12LRS682C
Description
FIXED IND 6.8UH 4.7A 20 MOHM TH
Tolerance :
±20%
Inductance Tolerance :
20%
Size / Dimension :
0.413Dia 10.50mm
Inductance :
6.8μH
Height Seated (Max) :
0.335 8.50mm
Test Frequency :
10kHz
Max DC Current :
4.7A
DC Resistance (DCR) :
20mOhm Max
Lead Pitch :
5mm
Diameter :
10.5mm
Current Rating :
4.7A
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height :
8.5mm
Datasheets
12LRS682C
Murata Power Solutions 12LRS682C
Manufacturer related products
    CONN RCPT 6POS TIN PCB